Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Komunikaty


Spotkanie autorskie z Wojciechem Kassem
Przed nami wyjątkowe wydarzenie poetyckie – już 24 kwietnia o godz. 17.00 z olsztyńskimi czytelnikami spotka się Wojciech Kass – znany i ceniony poeta i eseista, autor licznych tomików poetyckich (m.in. „41”, „Ba!”, „Pocałuj światło”, „Przestwór. Godziny”, nominowany do nagrody Miasta Stołecznego Warszawy w 2016 r., czy najnowszego „Ufność”) oraz książki eseistycznej „Pęknięte struny pełni. Wokół Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego”. Laureat licznych nagród, opiekun Muzeum Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego w Praniu. Na spotkanie z autorem zapraszamy do Planety 11. Wieczór autorski poprowadzi Ewa Zdrojkowska. Wstęp wolny.
Zapraszamy serdecznie!


Uwaga wyjeżdzający do sanatorium w Łebie
W sobotę 28 kwietnia 2018 o godzinie 7:30 odjeżdża autobus do Łeby. Zbiórka o godzinie 7:15 na placu przed Teatrem Lalek przy ul. Głowackiego. Autobus oznakowany jako Nr 2.
Barbara Pieczkin


Kino dla Seniora
Wszystkich Seniorów zapraszamy na pierwszą odsłonę spotkania z cyklu Kino dla Seniora. Najbliższe spotkanie odbędzie się 30 kwietnia 2018 o 13.30 w kinie Helios z filmem: „ Plan B”. Cena biletu 12 złotych.
Kino dla Seniora to spotkania, które odbywać się będą raz w miesiącu. Projekt dedykowany jest osobom, które chcą uczestniczyć w życiu kulturowym. Przed projekcją w sali kinowej będziemy rozmawiać na tematy poruszane w filmie. Nie będziemy jednak zanudzać! Jedynie zachęcać do refleksji. Zaprezentujemy dobre filmy, o lekkiej tematyce, ale jednocześnie poruszające wartościowe tematy. Zapewniamy, że będzie miło, spokojnie, bez kolejek i reklam. Przed seansem atmosferę umili nam poczęstunek przed seansem, który przygotuje Restauracja Laguna. Kontakt Ola Kuczyńska 507 049 228
Kłaniamy się nisko i zapraszamy!


Zaproszenie na majówkę
Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie tradycyjnie organizuje „Wielką Majówkę” nad Ukielem! W dniach 1-3 maja spotkajmy się wszyscy w Centrum Rekreacyjno-Sportowym Ukiel: przygotowaliśmy dla Was moc atrakcji, w tym występ zespołu Shantaż!
Pierwszy dzień upłynie pod znakiem sportowej aktywności. Socios Stomil i Akademia Sportu zaprasza na treningi, rodzinne turnieje oraz gry i zabawy piłkarskie. Ponadto 1 maja Fundacja Dalekiego Zasięgu – Rakiety Olsztyn zorganizuje turniej badmintona, który zostanie rozegrany na boiskach z widokiem na piękne jezioro Ukiel.
2 maja, włączając się w obchody Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, przygotowaliśmy specjalną promocję: każda osoba, która przyjdzie do wypożyczalni sprzętu w barwach narodowych (białe i czerwone elementy odzieży) otrzyma dwie godziny z 50% rabatem na wypożyczenie sprzętu sportowego (rowery, nartorolki, łyżworolki, nordic walking). Dzień Flagi RP będziemy także świętować biało-czerwonym Rodzinnym Festiwalem Nordic Walking. Zbiórka o godzinie 11.00 przy Kapitanacie, szacunkowy czas spaceru wynosi ok. 90 minut. Przewodnikiem będzie pan Andrzej Kowalski, kierownik CRS Ukiel. UWAGA: zabieramy własne kijki, choć oczywiście istnieje możliwość wypożyczenia kijków na miejscu (cena: 5 zł/godzina, 15 zł/dzień). Zapraszamy miłośników spacerów nordic walking oraz całe rodziny!
Trzeci dzień Majówki nad Ukielem będzie obfitował w kolejne sportowe atrakcje. Tego dnia, przy wsparciu Rugby Team Olsztyn, odbędą się rodzinne treningi oraz zajęcia teoretyczne dla adeptów tej dyscypliny sportu. Swą strefę aktywności przygotowała także „Planeta Formy”, która zaprezentuje podstawy jumping kids, jumping fitness oraz zumby. Podczas całej majówki na terenie CRS Ukiel swoje miejsca znajdą przeróżni wystawcy ze swoimi stoiskami, także ze słodkimi przekąskami dla najmłodszych. Niewątpliwą atrakcją ostatniego dnia wspólnej zabawy będzie planowany występ olsztyńskiego zespołu Shantaż – szantowe melodie będą rozbrzmiewały nad Ukielem w godzinach 10-14. A w rolę konferansjera podczas majowych szaleństw nad Ukielem wcieli się znany dziennikarz radiowy Andrzej Brzozowski.
Życzymy przyjemnej Majówki i dużo słońca!


Komunikat OSiR Olsztyn
Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie przyjmie do pracy ratowników wodnych. Praca na pływalniach lub kąpieliskach w Olsztynie. Umowa o pracę lub zlecenie. Atrakcyjne wynagrodzenie.   - więcej ...


Ogólnopolski Marsz Nordic Walking studentów UTW
Warmińsko-Mazurski Uniwersytet Trzeciego Wieku w Olsztynie, jak co roku od 6 lat, zaprasza na VI Ogólnopolski Marsz Nordic Walking studentów UTW, który w tym roku odbędzie się w dniu 12 maja 2018 roku. Zbiórka uczestników o godzinie 10.00 przy siedzibie Oddziału Warmińsko-Mazurskiego Oddziału PTTK w Olsztynie, ul. Staromiejska 1 (Wysoka Brama). Koszt uczestnictwa w marszu wynosi PLN 5,00 (przypinka + certyfikat). Zapisy przed wykładami przyjmuje Koleżanka Henryka Tatarynowicz - koordynator marszu. Telefon 516 050 602 Serdecznie zapraszamy!


Komunikat
We wtorek 15 maja 2018 o godz. 18.00 w Zakątkach Europy organizujemy zabawę taneczną. Koszt zabawy 62 - 63 zł. w zależności od ilości uczestników. Zapisy w biurze UTW 89 523 65 89. Kontakt Ala Wołodkiewicz 609 200 890


Komunikat
W czwartek 24 maja 2018 w ramach projektu „Wsparcie Uniwersytetów Trzeciego Wieku” odbędą się kolejne warsztaty laboratoryjne. Uczestniczyć w nich będzie jedna grupa licząca maksimum 24 osoby. Liderem grupy jest pani Danuta Jamiołkowska.

Plan zajęć

12.20 zbiórka przy budynku gdzie znajduje się aula im. Prof. M Gotowca

12.30 obiad

13.15 - 14.45 warsztaty prowadzone przez dr Janusza Orłowskiego” Opodatkowanie osób fizycznych i prawnych w latach 2015-2018” Uczestnicy zajęć zdobędą informacje o reformach podatków dochodowych w ostatnich latach i na 2018r. Dokonają praktycznych obliczeń oraz będą indywidualnie interpretować przepisy podatkowe w sytuacjach budzący wątpliwości co do ich zastosowania.

15.15 - 16.45 dla tej samej grupy zajęcia poprowadzi pani dr hab. Joanna Szydłowska, prof. UWM „Czy fakty mogą kłamać, czyli o tajnikach perswazji tekstów dziennikarskich” W czasie zajęć słuchacze poznają różnice między gatunkami informacyjnymi i publicystycznymi. Zbadają wybrane narzędzia językowe służące informowaniu o faktach i opiniowaniu faktów. Na zajęciach zostaną przybliżone pojęcia manipulacji i propagandy.

Zapisy na zajęcia z podaniem swojego numeru telefonu w naszym biurze 89 523 65 89 lub u lidera grupy przed każdym wykładem.

Zarząd WM UTW

Projekt pt. „Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie otwiera bramę wiedzy dla Uniwersytetów Trzeciego Wieku”, sfinansowany w ramach programu pod nazwą „Wsparcie Uniwersytetów Trzeciego Wieku”, ustanowionego Komunikatem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 17 października 2017 r.

mnis2 uwm2

Komunikat
W czwartek 7 czerwca 2018 w ramach projektu „Wsparcie Uniwersytetów Trzeciego Wieku” odbędą się kolejne warsztaty laboratoryjne. Uczestniczyć w nich będzie jedna grupa licząca maksimum 24 osoby. Liderem grupy jest pani Barbara Nikołajuk-Liberna

Plan zajęć

12.20 zbiórka przy budynku gdzie znajduje się aula im. Prof. M Gotowca

12.30 obiad

13.15 - 14.45 warsztaty prowadzone przez dr hab. Henryka Mizerek, prof. UWM pt „Bliskie relacje w życiu seniorów- miłość, przyjaźń, rodzina” Zajęcia są planowane w formie krótkiego wykładu oraz pracy warsztatowej w podgrupach na temat: a. intymność- seksualność- partnerstwo, b. relacje z wnukami i dorosłymi dziećmi, c. wykorzystanie nowych mediów w nawiązaniu i utrzymaniu relacji przyjacielskich. Dyskusja.

15.15 - 16.45 dla tej samej grupy warsztaty poprowadzone przez dr hab. Krzysztofa Szatrawskiego, prof. UWM pt.” Kochamy Polskie Piosenki”  W czasie zajęć zostanie przedstawiony zestaw pojęć pozwalających na wymianę poglądów i obiektywizację ocen ,co w końcowym efekcie umożliwi stworzenie podstawy do samodzielnego rozwijania zainteresowań muzyką i kulturą popularną.

Zapisy na zajęcia z podaniem swojego numeru telefonu w naszym biurze 89 523 65 89 lub u lidera grupy przed każdym wykładem.

Zarząd WM UTW

Projekt pt. „Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie otwiera bramę wiedzy dla Uniwersytetów Trzeciego Wieku”, sfinansowany w ramach programu pod nazwą „Wsparcie Uniwersytetów Trzeciego Wieku”, ustanowionego Komunikatem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 17 października 2017 r.

mnis2 uwm2

Komunikat
W dniu 29 lipca 2018 roku Klub Krajoznawców PTTK przy UTW w Olsztynie organizuje wycieczkę do Pacółtowa.
Szczegóły w zakładce - Koło PTTK
Serdecznie zapraszamy!!


Komunikat
Wszystkie nowe materiały na stronę /teksty i fotografie/ proszę przesyłać pocztą elektroniczną na adres: czejurek@gmail.com