Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Walentynkowy wykład

00Rozpoczęliśmy kolejny semestr, tym samym i nowy cykl wykładów na Naszym Uniwersytecie. Wykład inaugurujący czwartkowe zajęcia odbył się w dniu 14 lutego, a więc w dzień coraz bardziej popularnych "Walentynek - dnia Zakochanych".

Zmodyfikowane przez wykładowcę, Pana Janusza Cieplińskiego-znanego olsztyńskiego muzyka i dyrektora szkoły muzycznej w Dywitach - zajęcia dostosowane do "Walentynek" dotyczyły zagadnienia pt." Sztuka miłości i miłość w sztuce - czy mogą bez siebie żyć ". Wielką i bardzo mile odebraną niespodzianką był udział w prowadzonych zajęciach znanej aktorki z Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie, odtwórczyni roli tytułowej w sztuce pt. "Anna Karenina"- Pani Katarzyny Kropidłowskiej.

Para tych wspaniałych artystów prezentowała słuchaczom na konkretnych sytuacjach, w sposób niezmiernie komunikatywny i sugestywny stan uczuciowy ducha, zwany miłością, wskazując historyczne jej skutki i efekty oraz wpływ na ludzkie działania i zachowania, od czasów starożytnych i średniowiecznych (walka o Troję, Sienkiewiczowscy: Zbyszko z Bogdańca i Danuśka). W zaprezentowanej wizualizacji i w formie werbalnej słuchaczom przedstawiono stany: namiętności, zaangażowania, intymności, harmonii i spokoju, błogości ale i cierpienia - odnosząc się do takich środków wyrazu jak muzyka, opera, teatr, piosenka, poezja, malarstwo i taniec.

Zarówno Pan Janusz jak i Pani Katarzyna mówili również o swoich pasjach zawodowych, muzycznych i aktorskich, co pozwoliło słuchaczom pogłębić swoją wiedzę i poznać kulisy ich pracy. Gorącymi oklaskami na stojąco uczestnicy zajęć serdecznie podziękowali za prezentowane treści. KraK.

001a

01

02

03

04

05

06

Poniżej próbna wersja bardzo krótkiego filmiku zarejestrowanego na wykładzie