Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Koncert sylwestrowy na bis

00Już kolejny rok słuchacze nasi wysłuchali w Teatrze Muzycznym w Gdyni - Koncert sylwestrowy na bis. Ten świetny spektakl dał możliwość przypomnienia znanych polskich i zagranicznych utworów.

Historię polskiej piosenki rozpoczął blok znanych kolęd przedstawionych w dynamicznym wykonaniu artystów z gdyńskiego teatru. Wysłuchaliśmy też piosenek i przyśpiewek znanych z polskich obrzędów ludowych. Wykonawcy ucharakteryzowani na uczestników tradycyjnego polskiego wesela w ekspresyjny sposób prezentowali związane z tym obrzędem tańce i pieśni. Zmianę nastroju wprowadził na scenie rytm polskiego big bitu przedstawiony w utworach znanych z repertuaru lat ubiegłych artystów jak m-in.: Mieczysław Fogg, Karin Stanek, Krzysztof Klenczon, Marek Grechuta, Kora. Nie zabrakło też współczesnych polskich przebojów muzycznych i wokalnych.

Część druga koncertu to festiwal piosenek zagranicznych. Zaprezentowane tu zostały najsłynniejsze światowe przeboje powszechnie znanych artystów i zespołów jak np. Elvis Presley, Aretha Franklin, The Beatles, Michael Jackson. Wykonawcom utworów towarzyszyła na scenie wspaniała oprawa wizualna. Rolę konferansjerów spełniali artyści odpowiednio ucharakteryzowani i parodiujący znane postaci ze światowej polityki i kultury.

W trakcie pobytu w Gdyni mieliśmy możliwość pogłębienia wiedzy o historii tego miasta w trakcie zwiedzania Muzeum Miasta Gdyni. Organizatorem wyjazdu, już tradycyjnie, była koleżanka Ala Wołodkiewicz.
Dziękujemy :-). KraK.

Bardziej szczegółowy opis spektaklu znajdziesz -tutaj

01

02

03

04

05