Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

100. Rocznica Odzyskania Niepodległości

00Z okazji 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości nasi przedstawiciele aktywnie uczestniczyli w organizowanych w naszym mieście z tej okazji szeregu uroczystości i imprez kulturalnych. Prezentujemy tu przykładowo niektóre z nich.

I tak w dniu 9 listopada na zaproszenie Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego reprezentacja Naszego UTW uczestniczyła w uroczystym koncercie którego artystycznej oprawy dokonała orkiestra symfoniczna i chór Olsztyńskiej Filharmonii. Podniosłym momentem był akt uhonorowania osób zasłużonych.

W dniu 10 listopada braliśmy udział w zbiorowym śpiewaniu pieśni patriotycznych- impreza ta w formie biesiady artystycznej poprzedzonej tematyczną prelekcją, odbywała się w Ośrodku Jeżdzieckim Janusza Kojrysa. Dzień 14 listopada obfitował w dwa tematycznie związane wydarzenia. Pierwsze to interesujący i ciekawy wykład przeznaczony dla naszych słuchaczy pt."Polska Warmia w 100-lecie niepodległości."- przeprowadzony przez prof. dr hab. Stanisław Achremczyka. Drugie to uroczystości w sali Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej które uświetnił nasz chór "Pasjonata"oraz grupa teatralna "Bravo". Repertuar prezentowanych pieśni tematycznie związany z Niepodległą oraz recytacje o wydżwięku patriotycznym spotkały się z gorącym i długotrwałym aplauzem publiczności skutkującym artystycznym bisem.

Podkreślić należy że Rok Jubileuszowy 100 lecia odzyskania niepodległości słuchaczki nasze z sekcji rękodzieła artystycznego uczciły haftując w chronologicznym - od 1295r - ujęciu, historię Godła Polski. Wystawa tych prac prezentowana była w Urzędzie Miasta, Miejskiej Bibliotece Publicznej, domach pomocy społecznej oraz w przedszkolach. KraK

01

02

03

04

05

06

07