Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Inauguracji Roku Akademickiego na UWM

00Od Rektora i Senatu Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie otrzymaliśmy zaproszenie na uroczystość inauguracji Roku Akademickiego 2018/2019. Przedstawiciele Naszego Uniwersytetu w dniu 1 października uczestniczyli w tej uroczystości w auli Centrum Konferencyjnego w Kortowie.

Po hymnie uniwersyteckim w wykonaniu chóru akademickiego otwarcia uroczystości dokonał Rektor UWM prof. dr. hab. Ryszard J. Górecki, który w inauguracyjnym przemówieniu przypomniał historię Uniwersytetu, osiągnięcia i rolę w społeczno-gospodarczym rozwoju regionu, współpracę z lokalnymi organizacjami i podmiotami oraz zamierzenia i plany na przyszłość. Wykład inauguracyjny pt."Innowacyjność w uniwersytecie katolickim" wygłosił ks.prof.dr.hab. Stanisław Dziekoński Rektor Uniwersytetu KSW w Warszawie.

Po wystąpieniach zaproszonych gości w dalszej części odbyła się uroczysta immatrykulacja kandydatów na studentów na i rok studiów, reprezentujących poszczególne wydziały a także immatrykulacja przyszłych doktorantów. Wybrzmiał tradycyjny Gaudeamus. Pożegnano profesorów odchodzących na emeryturę. Uroczystość Inauguracji zakończono odśpiewaniem Hymnu Państwowego. KraK

 

002

003

004

001