Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Konferencja naukowa

00W dniu 24 września 2018 sześcioosobowa delegacja Naszego Uniwersytetu uczestniczyła w konferencji naukowej " Ekologia-Solidarność Społeczna-Zrównoważony Rozwój " w ramach projektu: Zrównoważony rozwój jako postulat porozumienia pokoleń. Polonia Restituta. Dekalog dla Polski w 100-lecie odzyskania Niepodległości.

Inicjatorami Projektu opierającego się na cyklu dziesięciu konferencji-spotkań organizowanych w różnych ośrodkach akademickich naszego kraju jest Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego wraz z Radą do spraw Społecznych Konferencji Episkopatu Polski. pod honorowym patronatem Prezydenta RP.
Konferencja odbywała się w centrum konferencyjnym UWM w Kortowie, a jej otwarcia-wygłaszając słowa wstępne-dokonali kolejno: Prof. dr hab.Ryszard Górecki, Rektor Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, Abp dr Józef Górzyński,Metropolita Warmiński, Jarosław Gowin Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Wykład inauguracyjny wygłosił Prof.dr hab. n. med. Wojciech Maksymowicz, Prorektor ds. Collegium Medicum UWM w Olsztynie. W dalszej części przeprowadzona była moderowana dyskusja panelowa. Konferencji towarzyszyła wystawa fotograficzna Cztery pory roku w fotografii Janusza Połoma oraz akcja "100 Dębów dla Polski w stulecie odzyskania niepodległości". Pierwsze drzewko zostało zasadzone na terenie Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Pozostałe zostały przekazane przez Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Olsztynie do dyspozycji uczestnikom konferencji. Poniżej kilka zdjęć z przebiegu konferencji. KraK.

01

02

03

04