Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Festiwal Kultury Kresowej

0W ramach współpracy z mrągowskim UTW w sobotę 11 sierpnia 2018 uczestniczyliśmy w charakterze widzów w Koncercie Galowym "Festiwalu Kultury Kresowej " który to już po raz 24 organizowany był w Mrągowie.

Na scenie pięknie położonego amfiteatru nad uroczym jeziorem Czos około pięćdziesięciu naszych słuchaczek i słuchaczy mogło podziwiać barwne tańce oraz muzykę z kresów. Koncert poprzedził ponad dwukilometrowy krajoznawczy spacer po mieście oraz promenadą wzdłuż brzegu jeziora, a po drodze można było oglądać i kupić zarówno kresowe wytwory rękodzieła artystycznego jak i kresowe smakołyki.

W Koncercie Galowym któremu patronował honorowo Prezydent RP w Roku 100-lecia Odzyskania Niepodległości i przy obecności przedstawicieli władz centralnych i lokalnych, różnorodny i bogaty program prezentowany był przez uczestników i gości festiwalu pochodzących z Polski, Białorusi, Litwy, Łotwy, Ukrainy.

Na scenie zobaczyć można było m.in. Zespół Pieśni i Tańca „Mozyrzanka” z Mozyrza, młodzieżowy zespół estradowej piosenki „Wszystko w porządku”, muzykująca rodzinę Żychów ze Smorgoni, polską kapelę „Słowianie”, Zespół muzyki żydowskiej “Szalom”, Zespół „Faustyna” (m. Równe, Wołyń), Zespół wokalno-taneczny „Rezonans” (Bar, obw. Winnicki), Zespół Folklorystyczny „Echo Prutu” (Czerniowce, Bukowina), Reprezentacyjny Polski Zespół Pieśni i Tańca „Wileńszczyzna”, Zespół Tańca Ludowego "ZGODA", Trio „Wileńska Biesiada” i urodzoną w Podbrodziu, utalentowaną solistkę wokalną i laureatkę wielu konkursów, 15-letnią Karolinę Lyndo. Gromkimi brawami oraz używając "klepaczek" dziękowaliśmy poszczególnym wykonawcom za artystyczne wrażenia.

W części końcowej koncertu gorącą jego atmosferę schłodził nieco drobny deszczyk :-). KraK.

002

001

003

004

005

006

007

008

009

010