Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Ognisko studentów UTW

00W dniu 30 maja końcowa pętla autobusowa Stary Dwór już przed godziną piętnastą wypełniała się wysiadającymi z autobusów studentami WM UTW, spiesznie podążającymi na miejsce zlokalizowanego opodal i zaplanowanego w tym terminie tradycyjnego ogniska.

Niektórzy przybywali taksówkami, bądz korzystali z życzliwości zmotoryzowanych znajomych. Widać było że każda z przybywających osób wyposażona było w koszyk, lub termiczny pojemnik z ogniskowo - biesiadnym prowiantem :-). 

Niedaleko kortowskiego hipodromu w pięknym, porośniętym starodrzewiem parku, zlokalizowane było miejsce na ognisko z rusztem przeznaczonym do grillowania smakołyków. Do niego przylegał plac biesiadny, gdzie na drewnianych, stołach uczestnicy eksponowali przyniesione do konsumpcji produkty. A było co podziwiać i konsumować ze smakiem :-). Oprócz tradycyjnych pieczystych: kiełbas, kaszanek, drobiowych specjałów, polędwiczek..itp. widać było wieloskładnikowe sałatki warzywne, zróżnicowane przystawki i sosy. Również nie zabrakło różnorakich słodkości oraz stosownych napojów :-). Nie sposób wymienić tu wszystkich przyniesionych produktów.

Zamówiona pogoda dopisała i po krótkim wprowadzeniu organizacyjnym dokonanym przez Panią Danutę Krzywosz - Prezes Zarządu UTW rozpoczęto biesiadę w której uczestniczyło około 100 słuchaczy. W muzyczne i taneczne klimaty wprowadzał zespół wokalno-instrumentalny. Zabawowa część Imprezy urozmaicona była ciekawymi przerywnikami które dotyczyły m-in. „Loterii dla uczestników” gdzie ze stu losów z kapelusza wylosowano trzy wygrane, wokalnego występu studentów z grupy języka rosyjskiego, indywidualnych konkursów tańca, piosenki i recytacji.

Po trwającej ponad cztery godziny ogniskowej biesiadzie, zrelaksowani uczestnicy powracali do domów. Za zorganizowanie ogniska dziękujemy organizatorom.
KraK.

1

2

3

4

5

67