Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Gorączka sobotniej nocy - musical

1W niedzielę 22 kwietnia 2018 nasza koleżanka Ala Wołodkiewicz zorganizowała słuchaczom wycieczkowy wyjazd do Gdyni i na musical „Gorączka sobotniej nocy” w Teatrze Muzycznym.

W Gdyni na Skwerze Kościuszki oczekiwały dwie panie przewodniczki i grupy udały się na zwiedzanie tego młodego, bo założonego w 1926 roku miasta. Słuchacze dowiedzieli się że na tym terenie istniały osady już w XIII wieku. Słoneczna pogoda sprzyjała eskapadzie po mieście. Trasa wiodła przez rozległe tereny portu jachtowego, wzdłuż szerokiej plaży miejskiej z rozbudowaną infrastrukturą i gastronomią aż do Kamiennej Góry. Na jej szczyt, gdzie zlokalizowano punkt widokowy, można było dostać się wagonikiem kolejki lub pokonując pieszo trasę po schodach. Następnie podziwiając Gdyńskie Centrum Filmowe i dalej dwa wieżowce See Towers uczestnicy wycieczki zapoznali się z historią pięknie prezentującego się okrętu ORP „Błyskawica” oraz wzbudzającego zachwyt żaglowca „Dar Pomorza”.

W teatrze Muzycznym osoby które pamiętają film „Saturday Night Fever" z niezapomnianym Johnem Travoltą w głównej roli, podczas spektaklu zaliczyli sentymentalny powrót do przeszłości (Travolta za ten film był nominowany do Oscara). Piosenki grupy Bee Geas w wykonaniu aktorów przywracały wspomnienia ery disco lat siedemdziesiątych, a monumentalna konstrukcja mostu i przechodzący po scenie tłum aktorów wprowadzały widzów w klimaty nowojorskiej dzielnicy Brooklyn.Trochę raził wiernie przetłumaczony wulgarny slang amerykańskiej ulicy. W foyer teatru można było oglądać wystawę rekwizytów-kostiumów z wystawianych uprzednio spektakli np.”Dracula”. Wyjazd poszerzył wiedzę o młodym mieście Gdynia oraz przypomniał uczestnikom muzyczny trend lat 70-tych. Alu - dziękujemy !!    KraK

P.S.Trójmiejska telewizja zarejestrowała spieszących do Teatru niektórych uczestników naszej wycieczki :-)
link poniżej:
https://trojmiasto.tv/Korek-przy-Teatrze-Muzycznym-przed-Goraczka-Sobotniej-Nocy-27345.html

2a3a

4a

5a

6a

7a