Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Wernisaż prac Eugenii Dudzik

1W sobotę 21 kwietnia 2018 w siedzibie naszego UTW miało miejsce podniosłe wydarzenie. Była to wystawa-wernisaż prac plastycznych Pani Eugenii Dudzik, Honorowej Prezes Warmińsko-Mazurskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Tytuł wystawy ”Z sercem do ludzi” doskonale odzwierciedlał i charakteryzował osobę Pani Eugenii i Jej postawy w międzyludzkich relacjach.

Wernisaż był również elementem obchodów jubileuszu Jej urodzin. W ciepłej atmosferze w tej uroczystości aktywnie uczestniczyli przyjaciele z UTW, rodzina i zaproszeni goście. Było wiele życzeń i kwiatów. Przy torcie, ciastach i symbolicznym toaście szampanem była okazja do wspomnień i wzruszeń.

Eugenia Dudzik wspólnie z Haliną Borową w 1995 roku zainicjowała oraz była współzałożycielką Warmińsko-Mazurskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Olsztynie - pierwszego na Warmii i Mazurach. Była też pierwszym prezesem zarządu naszego stowarzyszenia, którego celem było i jest aktywizowanie i edukowanie seniorów. To za Jej czasów udało się pozyskać do współpracy olsztyńskich naukowców z dwóch wyższych uczelni ART i WSP oraz z OBN. Organizacja UTW liczyła 110 osób i działalność organizacji koncentrowała się na realizacji zadań statutowych ze szczególnym akcentem na edukację. Powstawały też koła i grupy zainteresowań. Słuchacze uczestniczyli w spotkaniach muzycznych w Filharmonii, oraz spektaklach Teatru im. St.Jaracza. Przedstawiciele UTW uczestniczyli w ogólnokrajowych spotkaniach i nasz Uniwersytet wpisał się na listę najbardziej aktywnych uniwersytetów w Polsce. Te osiągnięcia to przede wszystkim wielka zasługa niezwykle operatywnej i bardzo dobrej organizatorki Pani Eugenii Dudzik Prezesa Zarządu. Na specjalnej zorganizowanej uroczystości 30 listopada 1995 r. Rada Miejska w dowód uznania nadał Jej tytuł „Honorowy Obywatel Olsztyna”.

Za działalność na rzecz społeczności olsztyńskiej władze miasta we wrześniu 2005 r, nadały Jej honorową odznakę „Zasłużony dla Warmii i Mazur”, a w październiku tegoż roku „Medal Św.Jakuba”. Po jedenastu latach przewodzenia postanowiła oddać ster UTW . Nie zrezygnowała jednak z dalszej społecznej aktywności i nadal prowadzi warsztaty artystyczne, angażuje się w działalność charytatywną, uczestniczy w zajęciach sekcji malarskiej, Jej prace pokazywane były na wystawach indywidualnych i zbiorowych m.in. w Klubach „Baccalarium” i „Bakałarzu”, sali konferencyjnej UWM, w Urzędzie Wojewódzkim, „Galerii Pod antenką” Polskiego Radia w Olsztynie, Synagodze w Barczewie, w SSK „Pojezierze”, Klubie Plastyka „Sąsiedzi, w Miejskiej Bibliotece Publicznej i w wielu innych miejscach.

Za trudną ale efektywną pracę i bezgraniczne zaangażowanie włożone w powołanie UTW, rozwój jego działalność, słuchacze nadali Jej tytuł Honorowego Prezesa W-M UTW w Olsztynie

Naszej wspaniałej, dostojnej Jubilatce, Pani Prezes Eugenii Dudzik Zarząd i członkowie Warmińsko Mazurskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Olsztynie składają serdeczne i gorące życzenia zdrowia i wszelkiej pomyślności.   KraK

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11