Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Pędzi...pędzi kulig...

001Wreszcie śnieg :-)...a więc pora na śnieżne zajęcia plenerowe. Dlatego w sobotę 20 stycznia 2018 z inicjatywy koleżanki Ali, studenci nasi spotkali się przy pętli autobusowej w Redykajnach. Stamtąd po kilkusetmetrowym marszu po śniegu, drogą leśną, dotarli do oczekujących na polanie zaprzęgów.

Parskające konie poskramiane przez sympatyczne dziewczyny, sanie i podczepione do nich sanki z narzuconymi baranimi skórami oczekiwały już w pełnej gotowości. Uroku tego miejsca dopełniało przyjazne, powitalne szczekanie potężnego owczarka pasterskiego i dziarsko mu wtórującego boksera (nie mylić ze sportowcem z ringu:-). Część uczestników mościła się w saniach, a co bardziej odważne osoby dosiadały...sanek.

Wiooo.. i kulig pomknął leśnymi ostępami w kierunku rancza p.Kojrysa. Tam w obejściu widać było kozy i owce sygnalizujące swoją obecność doniosłym pobekiwaniem.
W wierzejach dużej stodoły, dostosowanej do biesiady przy palenisku, uczestników powitali tubylcy. Przy blasku ognia, dżwiękach muzyki i śpiewach, studenci zasiedli do biesiady, przerywanej jedynie tanecznymi pląsami. Kilkugodzinny pobyt na łonie natury wpłynął pozytywnie na kondycje uczestników, co obrazują załączone zdjęcia. KraK

 01

02

03

04

05

06

07