Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Z musicalem za pan brat...

musikal2W dniu 6 stycznia 2018 słuchacze WM UTW brali udział w istotnym wydarzeniu kulturalnym, czyli w spektaklu "Z musicalem za pan brat przez 60 lat. - „Rewia Jubileuszowa” Teatru Muzycznego w Gdyni"

Podziwialiśmy dwuaktową galę przybliżające dotychczasowe rozmaite spektakle Teatru Muzycznego za pomocą wybranych piosenek, a zarazem zapowiadające nadchodzące wydarzenia artystyczne w tym roku. Bardzo efektowna i wartka akcja oraz dynamika w telegraficznym skrócie przybliża spektakle i widowiska z czasów 60-letniej historii Teatru. Przypomniano repertuar operetkowy (m.in. "Usta milczą, dusza śpiewa" z "Wesołej wdówki" czy "Wielka sława do żart" z "Barona cygańskiego”), wykonano "Kankana" z "Orfeusza w piekle". Nie zabrakło też piosenek lwowskich z obowiązkowym w tej sytuacji "Tylko we Lwowie" . Z przedstawienia „Kolenda Nocką” wykonano poruszający "Psalm stojących w kolejce".

Wzruszały utwory ze "Skrzypka na dachu" i "Jesus Christ Superstar”. Póżnieszy okres artystyczny podkreślono utworami z "Evity" ("Nie żegnaj mnie Argentyno"), "Chicago", "Shreka" ("Inne jest piękne"), "Spamalota" ("Życie piękny ma smak"), "Scrooge`a" ("Wielkie dzięki ci") i "Szachów". Przedstawiono osobny blok będącego kompilacją tytułów aktualnych ("Wiedźmin", "Chłopi", "Lalka”). Wykonano najsłynniejszy z przebojów "Notre Dame de Paris" - "Belle".

Druga część wieczornej gali zaczynała się dynamicznym "I got rhythm" z musicalu "Crazy For You", Najbardziej spektakularnym momentem całego show był występ zespołu teatru do repertuaru Luisa Fonsi, gdzie dowcipnie przedstawiono życie teatralnych, innych niż artystyczne profesji. "Despacito" (w tłumaczeniu "Pasi mi to") był brawurowym kabaretem na kilkudziesięciu aktorów.

Jednak cały spektakl to sceny zbiorowe. Podziwiano "You can`t stop the beat" z musicalu "Hairspray", czy "Another day of sun" z filmu "La la land". W konwencji bajki o Królewnie Śnieżce zaprezentowano śpiewane a cappella fragmenty piosenek z Disneya.

Prezentowano zapowiedzi najbliższej premiery - "Gorączki sobotniej nocy" (piosenka "How deep is your love"), gorących latynoskich tanecznych rytmów (samba, rumba, cha-cha, pasodoble czy jive w oryginalnych choreografiach), także nieco nostalgii ("Zacznijmy od Bacha" Zbigniewa Wodeckiego), utworu instrumentalnego ("Suita na trzy fortepiany" z musicalu "West Side Story") oraz wymarzonego "Króla Lwa". Poruszająca piosenka z tego musicalu, "Krąg życia", dzięki akrobacjom i energii artystów, zebrała największy aplauz. Spektakl i wykonawców nagrodzono długo nie milknącymi owacjami na stojąco.

Dodać należy że atrakcją zapewnioną również przez Alę Wołodkiewicz w dniu spektaklu było zwiedzanie muzeum oceanograficznego - akwarium morskiego.
KraK.

musikal